محل تبلیغات شما سرور ایران

 1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

ايده هاي جديد شما و Wiimote

شروع موضوع توسط *Sajjad* ‏6/2/12 در انجمن کنسول ها

 1. Game Developer کاربر ارزشمند

  تاریخ عضویت:
  ‏26/11/10
  ارسال ها:
  23,780
  تشکر شده:
  4,987
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  حرفه:
  بازی ساز
  محل سکونت:
  رشت
  وب سایت:
  [h=2]ايده هاي جديد شما و Wiimote[/h] اول سلام. نماز روزه هاي همتون قبول. بدون تلف كردن وقت ميريم سراغ اصل مطلب. ميخوام منظورم رو از اين تاپيك به صورت يك مقاله براتون بيان كنم. شرمنده اگه طولاني ميشه، ولي به نظرم چيزه جالبي ميشه؛ پس تا پايان با ما همراه باشيد.

  نميدونم تا الان چند بار به جون كنترل تلويزيون خونتون افتادين تا به لذت بازي كردن با Wiimote پي ببريد؟ يا چند بار تلويزيون خونتون خاموش بوده و شما مشغول انجام بازي و در اوردن پدر كنترل در رؤياهاتون بوديد؟! شما رو نميدونم ولي اين اتفاق براي من كه خيلي افتاده!
  اصلا برام مهم نيست كه از طرفداراي اين كنسول هستيد يا نه، هدف اصلي من از اين تاپيك نشان دادن تنها گوشه اي از پتانسيل بالاي اين كنترلر و وسايل جانبي ان و اشنا كردن هر چه بهتر شما با خاصيتهاي ان البته با همكاري شما. حسي كه شايد هيچكدوم از ماها حتي حاضر به تعويض ان با واقيعت نيستيم چون هم كم هزينه تر، كم خطرتر، راحت تر و ... خواهد بود.
  خيلي وقت بود قصد ايجاد همچين تاپيكي داشتم ولي منتظر بودم حداقل چند ايده اوليه به ذهن خودم برسه، شروعي كه مطمئنا دست يافتن به پايان ان غير ممكن خواهد بود.
  *: ياد اور ميشوم كه ساخت هر كدام از اين بازيها نيازمند روزها و شايد ماهها تحقيق، هزينه هاي فراوان، برنامه نويسي هاي طاقت فرسا و ... ميباشد و اين ايده هاي من بسيار سطحي و لحظه اي است و اين سبكهايي كه مثال زده شده فكر نميكنم هنوز در بازي استفاده شده باشد. (سبكهاي در حال ساخت با اين كنترلر: Tennis, Golf, Baseball, Bowling, Boxing, Airplane, NFL, Soccer (Mario SC), 3D Platform, RPG, Fighting, Racing, Action, Horror, FPS و...)

  تذكر 1: Nunchuk همانند Wiimote داراي سنسورهايي مشابه است و البته اين كمك زيادي ميكند تا دو دست درگير شوند.
  تذكر 2: منظور از نكته هاي كليدي يعني قدرت، سرعت، زاويه، و ... وارد بر كنترلر

  بيليارد: Nunchuk به مانند دست چپ (براي راست دستان) در اين بازي جاي هدفگيري و Wiimote به مانند چوب اين بازي. دوربين به مانند واقعيت از چشمان بازيباز و با حركت رو به جلو (به سمت تلويزيون) و توجه به نكته هاي كليدي توپ شروع به حركت و ديد بازي از بالا دنبال ميشود.

  بندبازي: Wiimote به صورت افقي و از وسط مانند ميله بندبازي در يكي از دستان و با توجه به حركت شما توسط انالوگ Nunchuk، شما سعي در كنترل خود با Wiimote داريد.

  ورزشهاي دو و ميداني (پرتاب ديسك و نيزه): نيزه، Wiimote را مانند نيزه از ته گرفته و با توجه به نكته هاي كليدي ان را رو به جلو پرتاب ميكنيد. ديسك، Wiimote را از وسط مانند يك ديسك گرفته و بقيه مانند نيزه.

  هاكي: كنترل شخصيت بازي توسط Nunchuk، Wiimote همانند چوب هاكي رو به پايين عمل خواهد كرد براي پاس دادن و ضربه با توجه به نكته هاي كليدي.

  سوار كاري (يا همون اسب سواري خودمون): طوري كه شما Nunchuk و Wiimote را مانند افسار اسب در دستان خود گرفته و با توجه به حركت ارام يا تند ان، اسب با سرعتي متفاوت حركت خواهد كرد. هنگامي كه شما Wiimote و Nunchuk را كاملا به سمت خود ميگيريد با توجه به سرعتي كه اين كار را انجام داديد اسب از حركت باز خواهد ايستاد و يا با حركت اني به سمت بالا اسب از روي مانعي خواهد پريد.

  ماهيگيري و كباب كردن ان!: ماهيگيري كه تو TLOZelda: TP هست ولي من يك بار براي افرادي كه شيوه ان را نميدانند خواهم گفت. شما Wiimote را به مانند قلاب به سمت خودتون ميگيريد و با توجه به نكته هاي كليدي قلاب مسافتي را طي خواهد كرد. با چرخاندن Nunchuk به مانند دستگيره لنسر به دور يك محور افقي قلاب جمع ميشود. براي كباب كردن هم Wiimote حكم سيخ ماهي و Nunchuk حكم بادبزن! طوري كه شما Wiimote را در دست چپ و Nunchuk در دست راست، و Nunchuk با حركت بر روي ان كار بادزن، پس از سرخ شدن اين روي كباب Wiimote رو برعكس ميكنيد تا اون روش بپزه! (همانند چرخش تفنگ در تريلر Red Steel)

  واليبال: براي استفاده از سرويس همانند ضربه به زير توپ و يا سرويس زدن تنيس مانند با Wiimote.
  و دريافت توپها طوري كه Wiimote را از دو سمت گرفته براي دريافت با ساعد، پاس رو به بالا همانند قبلي Wiimote را از دو طرف گرفته و مانند پاس رو به بالا به طرف بالا خواهيم برد. (مانند پاس هاي پاسور) و ضربه ي ابشار كه به صورت ضربات سرويس تنيس. (زاويه بازي از ديد زننده سرويس خودي)

  هندبال: كنترل شخصيت با Nunchuk و ضربه زدن Wiimote به سمت پايين براي كنترل توپ (از قانون هاي اين ورزش) و ضربه ها هم با Wiimote.

  كاراته يا كنگفو (توا!): با استفاده از Wiimote و Nunchuk براي اجراي حركات دست اين ورزشها يا حركات نانچيكو كه در صورت اجرا واقعا جذاب خواهد بود.

  شمشير بازي: استفاده از حركاتش ممكن در بعضي بازيها استفاده شده باشد، ولي در صورت ساخت يك بازي جداگانه جذابتر خواهد بود. براي مثال دو نفره بودن بازي كه واقعا جذابيت خاصي خواهد داشت.

  و يا استفاده از Wiimote براي وزنه برداري، نجاري (اره و چكش با Wiimote) و يا حتي شمشيربازي كه در صورت دو نفره بودن واقعا جذابه.

  همونطور كه ميبينيد ايده هايي بي نهايت و البته سبكهايي جديد با استفاده از اين كنترلر عملي خواهد بود و البته يك بار ديگر پاراگراف ستاره دار [​IMG] بالا را متذكر ميشوم و ميگم كه ممكنه حتي با تلاش فراوان، عملي شدن بعضي ها، فقط در حد يك بازي ساده (Mini-Game) باشد و بعضياشون واقعا بچه گانست.
  به هر حال، باور كنيد اينها تمام ايده هايي بود كه در عرض 4-5 ساعت (متوالي) در دست گرفتن كنترل تلويزيون به فكر من رسيد. پيشنهاد من به شما اينه كه حتما اين كار را انجام دهيد. (البته اگر ترجيح ميدين كه به جاي ب دوم بازيبازتون س بشينه!)

  به اميد عملي شدن اين امكان براي تمام افرادي كه ارزوي امتحان كردن اين دنياي حقيقي-مجازي را دارند!
  و از همتون اين خواهش را دارم كه روي ايده پيشنهادي خودتون حداقل چند ساعتي فكر كنيد.
  حرف اخر: زنده باد نوآوري! موفق باشيد و همتون رو به خداي بزرگ ميسپارم!