محل تبلیغات شما سرور ایران

1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

پیشنهاد انتخاب مدیر برای بخش ها

شروع موضوع توسط Amin_110 ‏5/6/13 در انجمن مسائل مربوط به انجمن

1. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    دوستان حالا که بحث مدیریتی پیش اومد ، بد نیست که من یه مطلبی رو بگم .
    قبل از اینکه بگم ، لازمه تاکید کنم که این مطلب رو به خاطر خودم نمیگم . دیگه فکر کنم انقدر منو شناخته باشید که بدونید داشتن عنوان مدیریتی برای من ذره ای اهمیت نداره و من فقط به خاطر خدمت بیشتر در بخش دینی این عنوان رو قبول کردم . عنوان مدیریتی جز مسئولیت هیچ چیزی نداره که من بخوام براش به آب و تاب بیفتم . پس یه وقت کسی نگه امین ترسیده مدیریت رو با کسی شریک بشه و این طرح رو داده . خدا کنه کسی نگه !!!
    علاوه بر اینکه من این طرح رو قبلا هم با بعضی از مدیرهای عزیز در میون گذاشتم . من در سایتهای دیگه زیاد دیدم که مثلا در یک بخش ، دو یا سه تا مدیر حضور دارن . ما در تاپ فقط چند بخش داریم که دارای دوتا مدیر هستن . ولی به هر حال بد نیست من این طرح رو بدم . اونم اینکه به جای اینکه دوتا مدیر رو کنار هم قرار بدید ، معاون برای بخشها قرار بدید .
    ببینید دوستان ، از قدیم گفتن آشپز که دو تا بشه ، غذا یا شور میشه یا بی نمک . اینکه در یه بخش دوتا مدیر باشه ، لازمه اش اینه که اون دو تا مدیر خیلی خیلی با هم تفاهم و توافق نظر داشته باشن تا بینشون اختلاف و کدورت پیش نیاد و بخش زیر نظرشون هم دچار مشکل نشه که داشتن چنین تفاهمی خیلی خیلی خیلی مشکله . به نظرم بهتره که فقط یک مدیر برای هر بخش انتخاب بشه و اگر شخصی هم خواست و صلاحیتش رو هم داشت ، به عنوان معاونش انتخاب بشه . ببینید دوستان من شاهد این بودم که دوتا مدیر که با هم دوستان جون جونی هم بودن ، در انجام مدیریت در یک بخش با هم دچار اختلاف و حتی کدورت شدن .
    بازم تاکید میکنم که اصلا این طرح رو به خاطر خودم نمیگم . هر کس که فکر میکنه میتونه بهتر از من مدیریت بخش دینی رو به عهده بگیره ، من خودم این سِمَت رو دو دستی تقدیمش میکنم .
    این پیشنهاد رو برای همه ی بخشها میدم . چون درستش این هست که نظر نهایی و تصمیم آخر رو یک نفر بگیره تا بخش مربوطه و کاربرهای فعال در اون بخش دچار مشکل و سردر گمی نشن .
    اونجوری ممکنه یک مدیر یه حرف بزنه و مدیر دیگه یه حرف دیگه . بعدشم کلی پیغام و پسغام باید ردّ و بدل بشه تا به یه نظر برسن .
    به هر حال من این پیشنهاد رو همینجا اعلام میکنم و از تمام مدیران میخوام که در مورد پیشنهادم نظرشون رو بگن .
    ممنون و موفق باشید...

اگه خواستید این پست رو منتقل کنید به بخش پیشنهادات .

12 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  2. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    آزاد
    پاسخ : پیشنهاد انتخاب مدیر برای بخش ها

به نظر من که مشکلی نداره دو تا مدیر.
    چون یکی شاید فقط به اون بخش علاقه داره و میتونه فعال باشه یا منبع اون موضوعو داره فقط.
    چون بخش ها و زیر مجموعه ها مشخصه فقط نباید تکراری باشه دیگه.
    مهم به روز شدنشه و چک کردن مطالب و رسیدگیشونه.
    البته حرف امینم یه جورایی درسته. ولی خوب فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
    این نظر منه. تا نظر بقیه دوستان و مدیران چی باشه.
    البته در کل بهتره مدیریت ها تو انجمن پخش باشه تا همه قسمت هت پوشش داده بشه

10 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  3. برترین ارسال کننده

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    preceptor

سلام
    به نظرمن درخواست برای مدیریت دوستانی که مدتی دراینجا فعالیت داشتند وبعد به دلیلی دست ازفعالیت کشیدندنباید نادیده گرفته بشه..
    اگه بخشی مدیر داشت ما میتونیم درخواست کننده مدیریت ویه مدتی درگروه کاربری مدیرآزمایشی قراربدیم واگه فعالیتش مورد قبول مدیراون بخش بود مدیریتش و دائمی کنیم
    یا این که ما میتونیم چون بخشها دارای زیرمجموعه هستند مدیریتو بین دوستان وعزیزانی تقسیم کنیم
    من مدییریت محمد جواد وبه طورازمایشی فعال میکنم تا ببیینیم بعد چی پیش میاد فقط امین عزیز کنترل کننده تاپیک های محمد جواد هستند
    االان کاملا حال امین 110 و درک میکنم :|

7 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  4. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113

خب ظاهرا هر چی تلاش کردم نتونستم محمد جواد رو دکش کنم:top15:
    باشه دیگه !!! سعی میکنم یه جوری تحملش کنم:arrow:
    محمد جواد یه چایی بریز بیار ببینم !!!:smoke:
    بدون اجازه ی من آب نمیخوری !!!:montazer:
    ولی از شوخی گذشته امیدوارم با کمک محمد جوار بتونیم بخش دینی بهتری داشته باشیم .
    ممنون از همگی و موفق باشید ...

8 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  5. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    interpreter

به نظر من این که مدیر اون بخش صلاحیت اون فرد رو تعیین کنه اشتباهه چون هیچ کس نمیخواد دوستاش رو ناراحت کنه یعنی اگه اون فرد صلاحیت کافی هم نداشته باشه مدیر اون بخش برای جلوگیری از کدورت موافقت میکنه من فکر میکنم بهتر باشه همونطور که امین عزیز گفتن عمل کنیم و هر قسمتی رو با یه مدیر و یه مقامی بالاتر از مدیر بزاریم (البته بگم مدیریت و رنگ ها اصلا اهمیت ندارن مهم ایجاد نظم بییشتره)اینطوری هم همه ی بخش ها مدیر دارن که بهش رسیدگی میکنه هم اینکه نظارت روی بخش ها بهتر صورت میگیره

مثلا اگه این شرایط پیش بیاد اگه مدیری اشتباهی تو کارش داشته باشه اول از همه اون مقام بالاتری که نظارت اون بخش رو متقبل شده باید رسیدگی کنه و تذکر یا اطلاعات لازم رو در اختیارش قرار بده

بازم بگم این فقط دیدگاه منه:razz:

6 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  6. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    0
    حرفه:
    کاربر

سلام...باتوجه به اینکه درتاپ فروم همیشه یکی هست که میخواد بره (متاسفانه بیشترش هم ازجمع مدیرها)این پیشنهاد بسیار به جاهست.اماچندتانکته هست که فک کنم بایدبرای مدیرهاروشن بشه:1.اینکه شخصی که برای مدیرت کمک یا معاون بخشی انتخاب میشه ازطرف پرستوپیشنهادمیشه یااینکه هرکسی ازکاربرها میتونه باتوجه به علاقه اش درخواست بده وباتاییدمدیربخش مربوطه به عنوان مدیردوم یا معاون فعالیتشو شروع کنه.2.اگه دوتن ازکاربرهایی که هم اکنون هرکدوم مدیریت بخشی رو به عهده دارندبخوان به صورت اشتراکی دربخشهای مدیریتی شون به همدیگه کمک کنن ودرواقع دیگه ازکاربرهای جدیدی استفاده نشه ،آیا به این صورت هم میشه بخشی دومدیریتی محسوب بشه؟3.آیا انتخاب یک مدیرجدید درکنارمدیرقبلی اجباری است یا اختیاری؟...مثلا مدیربخشی نخوادکسی درکنارش باشه وتوانایی خودش رودراین حدمیبینه که به تنهایی ازعهده وظایفش بربیاد
    مزایای این طرح پیشنهادی ازنظرمن:
    1.همونطوری که همه ی مادرجریان هستیم یک سری ازمدیرها باتوجه به مشغله ای که درزندگی دارند ویا بعدها برایشان ایجاد میشه یک دفعه وبدون هیچ مقدمه ای ازادامه ی فعالیتشون درتاپ فروم انصراف میدن ،با توجه به این طرح چون اون مدیر دربخش مربوطه دارای معاون بوده دیگه دغدغه ای برای ادمین سایت برای انتخاب مدیرجایگزین وجودندارد.
    2.بارفتن مدیرپیشین مدیر جایگزین با توجه به فعالیتی که دراین بخش به عنوان معاون داشته است،با چم وخم کارتاحدی آشناست ونیازی به زمان سوزی برای کسب تجربه مدیریت ندارد.واین میتونه یک پوئن مثبت هم برای فروم وهم برای مدیرجدید باشه.
    3.نحوه رسیدگی به درخواستهای هربخش توسط کاربران، ازطرف مدیران دقیق تر وسریع ترانجام میگیرد.
    4.و......

معایب این طرح پیشنهادی ازنظرمن:
    1.یکی ازقویترین احتمالاتی که شاید خیلی ساده به نظربرسد،اماحتما به وجودخواهدآمداینکه ایجادپست های تکراری ازطرف مدیرومعاون بخشها زیاد میشه چون معاون به هرصورت که هست قصدداردبا زدن پستهای بیشترخودشو اثبات کنه و مدیر هم که نمیخواد کم بیاره اونم دچاراین اشتباه خواهدشد.چون منابع های برداشت مطلب باتوجه به زیاد نبودنشون به علاوه مطالب تکراری زیادی درمقایسه با هم دارند.
    2.کمیت درتاپ فروم جایگزین کیفیت خواهد شد.بلاشک...دلیلش هم اینه که هربخشی قصددارد،فقط مطالب بخش مربوطه اش زیاد باشه،اینکه کمکی به بالا بردن سطح علمی یاعملی کاربرها بکنه دیگه زیاداهمیت نداره.
    3.و....

اما با توجه به درایت ادمین های سایت امیدورام که این طرح به خوبی درتاپ فروم اجرا بشه و به پیشرفت تاپ فروم سرعت ببخشه:top29:
    باتشکر آرمان =====مدیر بخش موبایل

9 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  7. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    مدرس زبان فرانسه

بچه ها واقعا ممنون از نظرات همه.همتون خیلی جالب نظر داده بودین.:love0041:
    من با 2 مدیر بودن مشکلی ندارم:
    1) چون همیشه 1 مدیر از قبل بوده و یکی دیگه بهش اضافه شده.
    2) از نیروهای جدید استفاده می شه واسه گذاشتن پست
    3) 2 تا مدیر می تونن بخش ها رو با هم تقسیم کنن.مخصوصا برای بخش مذهبی که شامل زیر بخش های زیادی می شه.
    این درسته که ممکنه مشکل پیش بیاد در مدیریت اما مطمئنن اگه دو نفر با هم هماهنگ باشن این مشکلات نه تنها به وجود نمی اد بلکه باعث پیشرفت سایت میشه.
    گاهی می بینین که یه مدیر می خواد چند روز نباشه خیالش راحته که یه نفر دیگه هست که رسیدگی کنه به بخش.
    البته من کاملا تاکید دارم رو این قضیه که مدیریت باید پخش باشه یعنی همه ی بخش ها باید مدیر داشته باشن اما خب نمی شه درخواست و علاقه ی یک مدیر سابق رو نادیده گرفت یا حتی یک کاربر.الان ما نمی تونیم نگار رو مثلا مجبور کنیم در بخش زبان بیاد مطلب بذاره( نگار رو مثال زدم که بقیه ناراحت نشن:laughingsmiley:)
    پس بهتره که با توجه به علایق بچه ها کار کنیم.
    موفق باشید همه.
    به امید پیشرفت تاپ فروم

7 نفر از این پست تشکر کرده اند.
  8. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    interpreter

شخصی که برای مدیرت کمک یا معاون بخشی انتخاب میشه ازطرف پرستوپیشنهادمیشه یااینکه هرکسی ازکاربرها میتونه باتوجه به علاقه اش درخواست بده وباتاییدمدیربخش مربوطه به عنوان مدیردوم یا معاون فعالیتشو شروع کنه

اول درخواست داده میشه از طرف کاربر بعد مدیر اون بخش صلاحیت اون فرد رو مشخص میکنه (که از نظر من بهتره یا این بند حذف بشه یا اینکه یه تغییری تو این بند به وجود بیاد که اگر فردی صلاحیتش رو هم نداشت بدون اطلاع از اینکه مدیر اون بخش باعث شده ایشون مدیر نشن این اتفاق بیوفته که ازهرگونه کدورتی جلوگیری بشه)حالا درمورد مدیر شدن یا نشدنشون پرستو تصمیم گیری میکنه

.2.اگه دوتن ازکاربرهایی که هم اکنون هرکدوم مدیریت بخشی رو به عهده دارندبخوان به صورت اشتراکی دربخشهای مدیریتی شون به همدیگه کمک کنن ودرواقع دیگه ازکاربرهای جدیدی استفاده نشه ،آیا به این صورت هم میشه بخشی دومدیریتی محسوب بشه؟

خب اگه بخوایم چنین کاری کنیم و از مدیرانی که الان مسوولیت یه سری بخش ها رو به عهده دارن فقط استفاده کنیم و چندتا مدیر کنار هم قرار بگیرن اینطوری خیلی از بخش ها بدون مدیر باقی میمونه چون خب سلایق مشابه زیاد داریم مثلا ممکنه 5 نفر از مدیرا بخوان تو یه بخش مدیریت کنن اون وقت چی؟!!همونطور که قبلا هم گفتم از نظر من بهتر 2تا مدیر با بامقام یکسان مدیریت یک بخش رو نداشته باشن

.آیا انتخاب یک مدیرجدید درکنارمدیرقبلی اجباری است یا اختیاری؟...مثلا مدیربخشی نخوادکسی درکنارش باشه وتوانایی خودش رودراین حدمیبینه که به تنهایی ازعهده وظایفش بربیاد

این یکی از معایب این طرح دو مدیریتی هست چون وقتی دو تا مدیر مسوول یه بخش میشن ممکنه تو خیلی از موارد و طرح ها باهم اختلاف نظر داشته باشن این خودش عامل بی نظمی هست اما اگه یه مقام بالاتر به همراه یه مدیر باشه اینطوری مدیر تصمیمات و کارهای لازم رو انجام میده و ناظم معاون یا هر سمت بالاتری رو کارهاش نظارت میکنه اگه جایی نکته ای رو فراموش کنه یادآوری میکنه

مزایای این طرح پیشنهادی ازنظرمن:

1.همونطوری که همه ی مادرجریان هستیم یک سری ازمدیرها باتوجه به مشغله ای که درزندگی دارند ویا بعدها برایشان ایجاد میشه یک دفعه وبدون هیچ مقدمه ای ازادامه ی فعالیتشون درتاپ فروم انصراف میدن ،با توجه به این طرح چون اون مدیر دربخش مربوطه دارای معاون بوده دیگه دغدغه ای برای ادمین سایت برای انتخاب مدیرجایگزین وجودندارد.
    2.بارفتن مدیرپیشین مدیر جایگزین با توجه به فعالیتی که دراین بخش به عنوان معاون داشته است،با چم وخم کارتاحدی آشناست ونیازی به زمان سوزی برای کسب تجربه مدیریت ندارد.واین میتونه یک پوئن مثبت هم برای فروم وهم برای مدیرجدید باشه.
    3.نحوه رسیدگی به درخواستهای هربخش توسط کاربران، ازطرف مدیران دقیق تر وسریع ترانجام میگیرد.
    4.و......

کاملا موافقم

معایب این طرح پیشنهادی ازنظرمن:
    1.یکی ازقویترین احتمالاتی که شاید خیلی ساده به نظربرسد،اماحتما به وجودخواهدآمداینکه ایجادپست های تکراری ازطرف مدیرومعاون بخشها زیاد میشه چون معاون به هرصورت که هست قصدداردبا زدن پستهای بیشترخودشو اثبات کنه و مدیر هم که نمیخواد کم بیاره اونم دچاراین اشتباه خواهدشد.چون منابع های برداشت مطلب باتوجه به زیاد نبودنشون به علاوه مطالب تکراری زیادی درمقایسه با هم دارند.

1. کسی که به عنوان معاون یا هرسمت بالایی که انتخاب میشه یعنی خودش رو به گونه ای ثابت کرده و نیازی نداره با تعداد پست های بالا خودش رو اثبات کنه
    2.خوشبختانه ما اینجا به وضوح نشون دادیم که ملاک و معیار مدیریت تنها پست دادن نیس کیفیت اون ، طرز برخورد با سایر کاربران تخصص لازم و ... از معیار های ماست
    3.اگه فرد دوم مدیر هم باشه (یعنی دو مدیر بارنگ آبی) امکان وجود این مشکل هست که تاپیک هایی که میدن از یه منبع برداشت شده باشه و تکراری باشه حتی اگه یه کاربر عادی هم بخواد تو یه بخش خاصی فعالیت پررنگی داشته باشه ممکنه پیش بیاد و برای جلوگیری ازش هم کافیه قبل از دادن تاپیک سرچ بشه تا موضوع تکراری نباشه همین

.کمیت درتاپ فروم جایگزین کیفیت خواهد شد.بلاشک...دلیلش هم اینه که هربخشی قصددارد،فقط مطالب بخش مربوطه اش زیاد باشه،اینکه کمکی به بالا بردن سطح علمی یاعملی کاربرها بکنه دیگه زیاداهمیت نداره.
    3.و....

آرمان جان هرکسی که ذره ای اطلاعات داشته باشه در مورد انجمن اینو میدونه که اگه بخواد واقعا موثر و تاثیر گزار باشه باید مطالبی رو قرار بده که اولا بازدید کننده بیشتری رو به همراه داشته باشه ثانیا کمتر جایی بتونه اون مطلب رو پیدا کنه پس افراد آگاه هیچ وقت دنبال زیاد کردن تعداد پست تو یه بخش نیستن

امیدوارم هرچی که به صلاح فروم هست عملی بشه

9. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    سینما

اقا اگه اجازه هست منم يه نظري بدم درسته كاره اي نيستم تو فروم ولي حالا ديگه يه نظر دادن كه به جايي بر نميخوره كه
    اقا من ميگم با توجه به تعداد زير مجموعه هاي. هر بخش يه حد اكثر واسه تعداد مديراي هر بخش بذارين مثلا بخش ديني مذهبي يا موبايل كه زياده حد اكثر تعداد مديراش ٣يا ٢ مدير باشن ورزش كه كمه نسبت به بقيه همون ١ دونه بسش باشه
    خب چند مديره بودن هر بخش يه خوبيا و بديايي داره ديگه
    مثلا ممكنه دو تا مدير اختلاف سليقه داشته باشن با هم دعواشون شه بزنن بكشن همو ديه و داد گاه و شكايت و زندان و اينا
    يا ممكنه اگر يكي از مديرا دختر باشه اون يكي پسر اصن عاشق هم شن يه عروسي هم بيفتيم....كار خيرم كرديم تازه
    بعدم اينايي كه شما گفتين والا من هيچي نفهميدم ازشون
    صلاحيت و رد صلاحيت و طرح مديريت و كشاورزي و ساختمون سازي و فلان و اينا
    خوشم مياد انتخابات تاثير گذاشته هااااا:))
    باز حالا هر چه خود دانيين

10. کاربر فوق حرفه ای

امتیاز دستاورد:
    113

ممنون از همه ی مدیرانی که اومدن و اینجا در مورد این طرح نظرشون رو گفتن .
    من فقط میخواستم بازم تاکید کنم .
    ببینید دوستان ، من قبلا هم در فرومهای دیگه شاهد اجرای این طرح و معایب و فوایدش بودم .
    همه ی ما میخوایم که در بخشها ، وظایف تقسیم بشه و در نبود مدیر بخش ، کارها نخوابه و خلاصه هر بخش به بهترین شکل ممکن مدیریت بشه .
    اینکه من میگم به جای دوتا مدیر همرَده ، بهتره که یک مدیر و یک معاون باشه چون :
    اولا از لحاظ فعالیت و تقسیم کار ، هیچ فرقی با اینکه دوتا مدیر همرده باشه ، نمیکنه .
    دوما همونطور که قبلا هم گفتم و شاهدش بودم ، بین مدیران هر قدر هم که بزرگوار و دوست و رفیق باشن ، باز هم یقینا در اختلاف نظرها هر قدر هم به روی خودشون نیارن ، بازم ته دلشون ناراحتی پیش میاد و مطمئنا ما نمیخوایم به خاطر این مسائل جزئی در دوستیهامون مسئله ای پیش بیاد . من خودم با این مسئله هیچ مشکلی ندارم چون دیگه منو میشناسید و میدونید که آدم رکی هستم . اگر نظری داشته باشم با کمال احترام و دوستی میگم . ولی آیا همه اینطور هستن !؟ همه حرف دلشون رو میگن !؟ فکر نمیکنم اینطور باشه .
    سوما ممکنه کاربرها دچار سردرگمی بشن که از یک مدیر یک حرف شندیدن و از مدیر دیگه یک حرف متفاوت .
    چهارما اینطوری در اختلاف نظرها ، در نهایت یک نفره که حرف نهایی رو میزنه .
    به هر حال این نظر منه .
    بازم خوشحال میشم دوستان بیان و نظراتشون رو بگن .
    ممنون و موفق باشید...