1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.
  بستن اطلاعیه

مخلوقات عجیب خداوند

شروع موضوع توسط GOM@TO ‏19/11/15 در انجمن حیوانات

 1. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏6/6/15
  ارسال ها:
  783
  تشکر شده:
  2,127
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  اژدهای آبی (Blue Dragon)
  اژدهای آبی از نرم تنان دریایی محسوب می شود. این موجودات که به فرشته های آبی نیز شهرت دارند از لیسه های دریایی لجن نشین به حساب می آیند و از موجودات دریایی کوچک تر تغذیه می کنند. با آن که زیبایی این موجود دریایی خیره کننده است، شاید اگر آن ها در اندازه واقعی ببینید چندان شگفت زده نشوید، چون طول این موجود حدود 3 سانتی متر بیشتر نیست.
  [​IMG]
   
  m naizar، M!TRA، S o H a و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 2. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏6/6/15
  ارسال ها:
  783
  تشکر شده:
  2,127
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  پانگولین
  Pangolins
  پانگولین یا مورچه خوار پولک دار جانوری ، بر روی پوست خود فلس هایی از جنس کراتین دارند و تنها پستاندارانی هستند که چنین نوع از پوشش بدن را دارا هستند . پولک پوست ها در مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا زندگی می کنند و نام پانگولین از زبان مالای گرفته شده و به معنی « جمع شونده رو به بالا » است .
  این جانوران شب زی هستند و از حس بویایی قوی خود برای یافتن حشرات در شب استفاده می کنند . پانگولین ها بیشتر روز را به خوابیدن می گذرانند و به هنگام خواب رو به بالا می غلتند و به صورت گلوله ای در خود جمع می شوند . فلس های پانگولین همه جای بدن او به جز شکم و سمت داخلی بازوهایش را می پوشاند . پولک پوست ها به هنگام احساس خطر خود را مانند جوجه تیغی جمع می کنند و تنها کفتار و گربه سانان بزرگ قادر به نفوذ به پوشش فلسی آن ها هستند .

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  m naizar، M!TRA، S o H a و 2 نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 3. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏6/6/15
  ارسال ها:
  783
  تشکر شده:
  2,127
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  کوسه گرینلند
  (نام علمی: Somniosus microcephalus)

  نام یک گونه از راستهخاردارکوسه‌سانان است. کوسه گرین‌لند در میان مهره‌داران کره زمین بیشترین طول عمر را دارد
  منبع:ویکی پدیا
  نیلسن و برخی از همکارانش بین سال های 2010 تا 2013 تعداد 28 کوسه گرینلند ماده که توسط کشتی های پژوهشی گرفته شده بودند را با استفاده از تکنیک های تعیین سن رادیوکربنی مورد بررسی قرار دادند. اندکی عدم قطعیت درباره ارزیابی سن این حیوانات وجود دارد اما به گفته نیلسن پیرترین کوسه ای که آنها یافته اند حدود 390 سال سن داشته است. این کوسه با 95 درصد قطعیت بین 272 تا 512 سال عمر کرده بود. پژوهشگران معتقدند این کوسه ها در 150 سالگی به بلوغ جنسی می رسند. حتی با در نظر گرفتن کمترین سن ارزیابی شده یعنی 272 سال، طول عمر این کوسه گرینلند همچنان نسبت به دیگر مهره‌داران بسیار بیشتر است.

  [​IMG]

  رقیب اصلی کوسه گرینلند در زمینه طول عمر کوآهاگ (Quahog) اقیانوسی است. این صدف ها دارای حلقه های رشد سالانه روی پوسته خود هستند و دانشمندان دریافته اند آنها می توانند تا 507 سال عمر کنند.
  کوسه گرینلند، نهنگ سرکمانی و کوآهاگ های اقیانوسی عمر طولانی خود را در آب های سرد شمالی سپری می کنند و از این رو ممکن است دمای پایین آب رابطه ای با طول عمر بالای آنها داشته باشد. احتمالا ترفندهایی فیزیولوژیکی در عمر طولانی این موجودات نقش دارند که انسان از آنها بی بهره است. اما اگر این موارد کشف شوند ممکن است امکان سازگار کردن آنها برای استفاده در انسان ها نیز وجود داشته باشد.

  منبع:عصر ایران
   
  m naizar، AftabGardoon، M!TRA و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
 4. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏6/6/15
  ارسال ها:
  783
  تشکر شده:
  2,127
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  ماهی راه رونده مکزیکی
  اغلب این جانور در پژوهش های علمی و پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا قدرت عجیبی در بازسازی اجزای تخریب شده ی بدنش را دارد. او حتی می تواند مغز آسیب دیده ی خود را بازسازی کند.
  اکسولوتل (سمندر مکزیکی) یک موجود دوزیست است که به آن "ماهی راه رونده" هم می گویند، زیرا شبیه یک ماهی است که پا دارد. البته این موجود شگفت انگیز، یک ماهی نیست بلکه یک نوع "سمندر" است و از انواع منحصر به فرد آن به شمار می رود.

  [​IMG]
  منبع:تابناک
   
  m naizar و мσσηღ از این پست تشکر کرده اند.
 5. کاربر مفید

  تاریخ عضویت:
  ‏6/6/15
  ارسال ها:
  783
  تشکر شده:
  2,127
  امتیاز دستاورد:
  113
  جنسیت:
  مرد
  لک لک نیل
  لک‌لک نیل (نام علمی: Balaeniceps rex) یک نوع پرنده لک‌لک مانند است که در شرق استوایی آفریقا از سودان تا زامبیا سکونت دارد.
  لک‌لک نیل پرنده بسیار بزرگی است، به‌طوری‌که ارتفاع پرنده بالغ از ۱۱۵ تا ۱۵۰ سانتیمتر، طول آن از ۱۰۰ تا ۱۴۰ سانتیمتر، عرض بال‌ها از ۲۳۰ تا ۲۶۰ سانتیمتر و وزن آن از ۴ تا ۷ کیلوگرم می‌باشد.
  این پرنده که اساساً در سودان تا زامبیا یافت می‌شود، نماینده دوران ماقبل تاریخ است. منقار بزرگ، خود به تنهایی آن را پرنده‌ای عجیب نشان می‌دهد. این منقارهای حجیم، طولی بین ۷٫۵ تا ۹٫۵ اینچ و لبه‌های تیز و همچنین نقطه‌های متمایل به خاکستری دارند.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  m naizar از این پست تشکر کرده است.