محل تبلیغات شما سرور ایران

 1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

۵ راهکار برای خلاصی از بحث های بیهوده

شروع موضوع توسط physicallest ‏30/4/17 در انجمن روان شناسی

 1. عضو جدید

  تاریخ عضویت:
  ‏30/4/17
  ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  جنسیت:
  مرد
  خیلی وقت های ناخواسته وارد بحث هایی می شویم که اوقات مارا تلخ می کنند و یا حداقل ذهن ما را برای مدتی درگیر می کنند. به همین سبب اینکه چگونه وارد بحثی نشویم یا چگونه بحث را تمام کنیم خود یک موضوع قابل بررسی است، در ادامه ۵ راهکار برای بحث نکردن را بررسی می کنیم:

  ۱٫ شروع کننده نباشید، قبل از هر صحبتی ۳ ثانیه فکر کنید؛
  بهتر است حرفی نزنید که سبب شروع یک بحث جدید شود، گاهی حرفی زده می شود که ناخواسته بحث داغی را ایجاد می کند که با صد تا سطل آب هم سرد نمی شود. پس بهتر است قبل از هر حرف جدی که می خواهید بزنید ۳ ثانیه به جوانب آن حرف فکر کنید. این جمله را بارها با خود تکرار کنید : «حرفی را که زده نشده می شود گفت، اما حرفی که زده شده را نمی شود پس گرفت.»

  ۲٫ قبل از شروع بحث محل را برای مدتی ترک کنید؛
  گاهی شروع کننده شما نیستید؛ وقتی می بینید بحثی دارد آغاز می شود به هر بهانه ای برایت مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه آنجا را ترک کنید تا حواس بقیه نیز از بحث پرت شود. به بهانه یک لیوان آب، سر زدن به غذا، زنگ خوزدن گوشی موبایل و آب زدن به سر و صورت و …

  مواظب باشید طوری رفتار نکنید که حس بی احترامی به بقیه افراد القا شود.

  ۳٫ فقط گوش دهید؛
  [​IMG]

  شنونده باشید، سعی کنید خیلی کم صحبت کنید و بیشتر اجازه بدهید طرف مقابل صحبت کند و نظرات خودش را بگوید و شما فقط گوش کنید، اگر بتوانید جلوی حرف زدن را بگیرید خیلی زود بحث تمام می شود، چراکه طرف مقابلتان بهانه ای برای صحبت کردن نخواهد داشت و او هم مجبور به پایان دادن به بحث می شود.

  ۴٫ موضوع را رفته رفته تغییر دهید؛
  گاهی هیچ راهی ندارید جز اینکه بحث را عوض کنید. حواستان باشد که خیلی نامحسوس اینکار را انجام دهید تا حس بی توجهی یا بی احترامی به طرف مقابلتان القا نشود. یادآوری یک خاطره می تواند درین روند کمکتان کند. دعوت به خوردن چای یا میوه، پیشنهاد قدم زدن و چیزی شبیه به اینها که بحث را کم رنگ می کنند..

  ۵٫ بگویید «نمیدانم»؛
  خیلی راحت اعتراف کنید که چیزی در مورد موضوع بحث نمی دانید، گاهی اوقات برای اینکه تبهر خود را در چیزی نشان دهیم سعی می کنیم با کلمات بازی کنیم و به اصطلاح در بحث کم نیاوریم. به من اعتماد کنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، بگویید «نمیدانم»! هیچ کس از شما خورده نخواهد گرفت و کسی در مورد شما فکر عجیبی نخواهد کرد.

  در ابتدا به کار بردن این راهکار ها گاهی خیلی سخت خواهد بود، با تمرین از بحث های کوچک شروع کنید. همواره به خود یادآور شوید هیچ بحثی ارزش این را ندارد که ذهن مرا به خود مشغول کند و تمرکز مرا بهم بزند و یا حتی بالاتر از این، بخواهد خاطر کسی را بیازارد و به رابطه ای دوستانه خدشه وارد کند.

  لحظه های خوش را از خودتان دریغ نکیند! شاد و موفق و سعادتمند و ثروتمند باشید.

  منبع : فقط کاربران عضو می توانند لینک ها را مشاهده کنند. برای عضویت اینجا کلیک کنید.