محل تبلیغات شما سرور ایران

1. مهمان گرامی، جهت ارسال پست، دانلود و سایر امکانات ویژه کاربران عضو، لازم است که ثبت نام کنید.

sms ... ๑۩۞۩๑ هاى عاشقانه و عارفانه ( سری اول ) ๑۩۞۩๑

شروع موضوع توسط ♥ yakamoz ♥ ‏23/8/11 در انجمن پیام کوتاه

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:
    پاسخ : اس ام اس عاشقانه

دوچشمت سرزمین آرزوها نگاهت داستان آشنایی ست​
    امان از آن زمان که قلب عاشق گرفتار خزان یک جداییست . . .​
    .​
    .​
    .​
    وقتی دهکده ای آتش می گیرد همه دودش را می بینند​
    اما وقتی قلبی آتش می گیرد کسی شعله اش را نمی بیند . . .​
    .​
    .​
    .​
    خانه های جدول زندگیم را دستان مهربانت یک به یک پر کرد​
    و رمز جدول چنین بود: دوستم بدار . . .​
    .​
    .​
    .​
    من ازین پس به همه عشق جهان میخندم / به هوس بازی این بی خبران میخندم​
    هرکه آرد سخن از عشق به آن میخندم / خنده من از گریه غمگین تر است​
    کارم از گریه گذشته است ، به آن میخندم . . .

2. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

[FONT=Arial][COLOR=#BFBF00][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff99cc][COLOR=#33FF00][COLOR=#333300][FONT=Arial][COLOR=#BFBF00][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][COLOR=#000000][FONT=Arial][FONT=Arial][COLOR=#ff99cc][COLOR=#33FF00][COLOR=#333300][FONT=Arial][COLOR=#BFBF00][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Tahoma][FONT=Tahoma][COLOR=#000000][FONT=Tahoma]خدای اطلسی ها با تو باشد / پناه بی کسی ها با تو باشد / تمام لحظات خوب یک عمر / به جز دلواپسی ها با تو باشد .

ای یادت فکرمن ، عشقت درقلب من ، کلامت در ذهن من و عطر و بوی تو در میان خاطرات من .

به نرمی ز دشمن توان کرد دوست / چو با دوست سختی کنی دشمن است .

به اندازه مهربانی حضور یک کس که یکتا است دوستت دارم .

ما که همسایه ی اشکیم ولی با دل تنگ / گر لبی خنده زند یاد شماییم همه .

روزگاری شد و کسی مرد ره عشق ندید / حالیا چشم جهانی نگران من و توست .

به هم که میرسیم ۳ نفر میشیم ، من و تو و شادی ، وقتی از هم دور میشیم ۴ نفر میشیم ، من و تنهایی ، تو و خاطرات .

همیشه به کسی فکر نکن که بتونی با اون زندگی کنی ، به کسی فکر کن که نتونی بدون اون زندگی کنی . (شکسپیر)

تا حالا کفشاتو نگاه کردی ؟ دو تا عاشق دو همراه که بی هم میمیرن ، با هم خاکی می شن ، بدون هم زیر بارون نمیرن ، کاش آدما کمی از کفشاشون یاد بگیرن .

چشماتو روی دلم دایورت کردی خیالی نیست ! حداقل از ویبره درش بیار که اینقدر دلم نلرزه با مرام .

تو چهار جا چهار چیز رو خیلی دوست دارم : تو آسمون خدا رو ، تو زمین خودم رو ، تو خودم قلبم رو ، توقلبم تو رو .

ما عاشق فهم و ادب و معرفتیم / ما خاک قدوم هرچه زیبا صفتیم / از زشتی کردار دگر خسته شدیم / محتاج دو پیمانه می معرفتیم .

من عشق را در امید ، امید را در تو ، تو را در دل و دل را موقع تپیدن فقط به خاطر تو دوست می دارم و بس .

از خدا خواهم نبخشاید تو را / این چه رسم دوستی باید تو را / تو که می دانی در قلب منی / این همه دوری و بی مهری چرا ؟

درکوچه های عشق دنبال منی / من فکر می کردم فقط مال منی / این دل اسیر مهر روی توست نمی دانی ؟ / ای همرنگ چشم من ، تو فال منی .

در مرام ما اسیران عاشقی رسمی ندارد / دوستی را می پرستیم چون که پایانی ندارد .

امروز چند تا نفس کشیدی ؟ ده تا ، صد تا ، هزار تا ، به اندازه ی همه ی نفس هایی که تا امروز کشیدی واسم عزیزی .

گرچه دنیا فراموش کند خاطره ها را / تو فراموش مکن آن چه میان من و توست .

می روی چون بوی گل از برم / رفتنت کی می شود باورم / بوده ای چون تاج گل بر سرم / تا ابد یاد تو را می برم .

تو آسمون عشقم تویی تک ستاره / توی خزون قلبم توی گل بهاره / من بی تو هیچه هیچم / تو مونسی و همدم .

امشب دلم از آمدنت سرشار است / فانوس به دست کوچه دیدار است / آنگونه تو را در انتظارم که اگر / این چشم بخوابد ، آن یکی بیدار است .

وقتی دلم برات تنگ می شه میرم پشت ابرها زار زار گریه می کنم ، پس یادت باشه هر وقت بارون دیدی بدون که دل من برات تنگ شده .

علم ثابت کرده شکر در آب حل میشه ، پس هیچ وقت زیر بارون نرو چون شیرین ترین یارمو از دست میدم .

عکساتو من می خام چیکار / قلبتو هدیه کن به من / یه بار بگو دوست دارم / قال قضیه رو بکن .

دوصتت دارم با ص صابونی تا همه تو کفش بمونن .

سلام ، نمی خواستم نگرانت کنم ، ولی من فردا ساعت شش میرم بیمارستان بستری بشم ، یک جراحی کوچک دارم ، می خوام دریچه ی قلبم رو به سمت تو باز کنم !

در عشق اگر عذاب دنیا بکشی / با اشک هر دو دیده طرح دریا بکشی / تا خلوت من هزار فرصت باقیست / تنها نشدی که درد تنها بکشی .

از سوز غمت همیشه دلگیرم و بس / هر روز اگر دست دلم پس بزنی / من دست به دامان تو می گیرم و بس .

همه میگن شیشه ها دل ندارن ، اما وقتی رو شیشه ی بخار گرفته نوشتم دوستت دارم ، آرام گریست[/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/FONT]

3. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

زندگی کوتاه تر از آن است که به خصومت بگذرد و قلب ها گرامی تر از آنند که بشکنند ، فردا طلوع خواهد کرد حتی اگر ما نباشیم .

همون قدر که ستاره هست اگه ماه بود / باز این آسمون بی تو سیاه بود .

هر وقت میخوای ببینی چقدر دوستت دارم ، انگشتت رو بذار رو نبضت ، می فهمی که دوست داشتنم تمومی نداره .

گل اگر خشک شود ساقه ی آن می ماند / دوست اگر دور شود خاطره اش می ماند .

عشق یعنی قلم از تیشه و دفتر از سنگ / که به عمری نتوان دست در آثارش برد .

بهترین آهنگ زندگی من تپش قلب توست .

مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب / در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست .

آخر از عشق تو ساکن در کلیسا می شوم / می کشم دست از مسلمانى مسیحا می شوم / آن قدر بر کشتى عشقت نشینم روز و شب / یا به ساحل می رسم یا غرق دریا می شوم .

بعضی وقت ها چشام به دلم حسودیشون می شه ، می دونی چرا ؟ چون تو همیشه تو قلبمی ولی از چشمام دوری .

من آن گل پرپر شده ی دست زمانم / بر سنگ مزارم بنویسید جوانم .
    اسفند

عشق یعنی : چون خورشید تابیدن بر شب های دوست و چون برف ذوب شدن بر غم های دوست .

دراین دنیا نکردم من گناهی / فقط کردم به چشمانت نگاهی / اگر باشه نگاه من گناهی / مجازاتم بکن غیر از جدایی .

با چشمان تو مرا به الماس ستارگان آسمان نیازی نیست ، این را به آسمان بگو .

در صفحه ی شطرنج زندگیم تمام مهره هایم مات مهربانیت شد و من با اسب سفید قلبم به سوی تو تاختم تا بگویم شاه دلم دوستت دارم .

کلید قلب ، زندگی و روح من ، همه در دستان اوست ، او مالک آن است ، فقط باید کلید را بچرخاند و بگذارد تا با تمامی شور و عشقم او را در بر گیرم .

4. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

زندگی را بی عشق سپری کردن غم بزرگی است ، اما این تقریبا برابر است با غمی که زندگی را ترک کنی بدون اینکه به کسی که عاشقش هستی بگویی که دوستش داری .

در تو خود را گم می کنم ، بی تو خود را باز می یابم و دوباره به دنبال گم شدن .

قسمتی از وجود تو در من رشد کرده و تو خواهی دید ، تو و من برای همیشه هرگز از هم جدا نخواهیم شد .

هر کدام از ما چون فرشته ای با یک بال است ، و تنها زمانی قادر به پرواز خواهیم بود که در آغوش هم باشیم .

لذت عشق زمانی که آن را نثار می کنی بیشتر از زمانی است که دریافتش می کنی ، پس بذار من عشقم را نثارت کنم .
    اسفند

گرچه راه صعب است ، اما تو به صعود ادامه بده ، شاید قله در یک قدمی تو باشد .

عشق عینک سبزی است که با آن انسان کاه را یونجه می بیند . (مارک تواین)

قفس داران سکوتم را شکستند / دل دائم صبورم را شکستند / به جرم پا به پای عشق رفتن / پر و بال عبورم را شکستند / مرا از خلوتم بیرون کشیدند / چه بی پروا حضورم را شکستند / تمنا در نگاهم موج می زد / ولی رویای دورم را شکستند .

خانه های جدول زندگیم را دستان مهربانت یک به یک پر کرد و رمز جدول چنین بود : دوستم بدار .

صدای پایت ، خوش آهنگی بود برایم ، عمیق تر از مثنوی ، سکوتت گویاترین نجواهای عاشقانه و نگاهت صمیمی ترین پیوند .

اگر دو تا بودی میذاشتمت روی چشمام ، حالا که یک دونه ای جات همیشه تو قلبمه .

بر خاک بخواب نازنین ، تختی نیست / آواره شدن حکایت سختی نیست / از پاکی اشک های خود فهمیدم / لبخند همیشه راز خوشبختی نیست .

یادت باشه که گاهی وقت ها ، مثلا آخر شب ها که می خوای بخوابی ، یه دل تنهایی هست که یکم اون ور تر می تپه برای تو .

می خواستم تصویر با تو بودن را نقاشی کنم ، دیدم فاصله بینمان در ورق جا نمی شود ، کمی نزدیک تر بیا ، می خواهم با تو بودن را حس کنم .

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی / شاید امشب سوزش این زخم ها را کم کنی / آه باران من سراپای وجودم آتش است / پس بزن باران بزن شاید تو خاموشم کنی

5. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

من اگر روح پريشان دارم
    من اگر غصه هزاران دارم
    گله از بازي دوران دارم
    دل گريان،لب خندان دارم
    به تو و عشق تو ايمان دارم

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــ
    در غمستان نفسگیر اگر
    نفسم ميگيرد
    آرزو در دل من
    متولد نشده، مي ميرد
    يا اگر دست زمان درازاي هر نفس
    جان مرا ميگيرد
    دل گريان، لب خندان دارم
    من اگر پشت خودم پنهانم
    من اگر خسته ترين انسانم
    به وفاي همه بي ايمانم
    دل گريان، لب خندان دارم

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــ
    در راه رسیدن به گیرم که بمیرم
    اصلا به تو افتاد مسیرم که بمیرم
    یک قطره ی آبم که در اندیشه ی دریا
    افتادم و باید بپذیرم که بمیرم
    یا چشم بپوش از من و از خویش برانم
    یا تنگ در آغوش بگیرم که بمیرم
    این کوزه ترک خورد!چه جای نگرانی ست
    من ساخته از خاک کویرم که بمیرم
    خاموش مکن آتش افروخته ام را
    بگذار بمیرم که بمیرم که بمیرم
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــ
    یک شبی مجنون نمازش را شکست
    بی وضو در کوچه لیلا نشست

عشق آن شب مست مستش کرده بود
    فارغ از جام الستش کرده بود

سجده ای زد بر لب درگاه او
    پُر ز لیلا شد دل پر آه او

گفت یا رب از چه خوارم کرده ای
    بر صلیب عشق دارم کرده ای

جام لیلا را به دستم داده ای
    وندر این بازی شکستم داده ای

نیشتر عشقش به جانم می زنی
    دردم از لیلاست آنم می زنی

خسته ام زین عشق،دل خونم نکن
    من که مجنونم تو مجنونم نکن

مرد این بازیچه دیگر نیستم
    این تو و لیلای تو... من نیستم

گفت ای دیوانه لیلایت منم
    در رگ پنهان و پیدایت منم

سالها با جور لیلا ساختی
    من کنارت بودم و نشناختی

عشق لیلا در دلت انداختم
    صد قمار عشق یکجا باختم

کردمت آواره صحرا نشد
    گفتم عا قل می شوی اما نشد

سوختم در حسرت یک یا ربت
    غیر لیلا بر نیامد از لبت

روز و شب او را صدا کردی ولی
    دیدم امشب با منی گفتم بلی

مطمئن بودم به من سر می زنی
    در حریم خانه ام در می زنی

حال این لیلا که خوارت کرده بود
    درس عشقش بی قرارت کرده بود

مرد راهش باش تا شاهت کنم
    صد چو لیلا کشته در راهت کنم

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــ
    روزي به دروازه ي شهري رسيدم که آن را رويم گشودند وارد شهر شدم؛ اين همان شهري بود که در
    سالهاي انتظارم شوق ديدنش را در رويا داشتم شهري که در دست نگهبانانش شاخه گلهايي بود که استقبال
    خسته دلان مي کردند.شهري که پرندگانش سازهاي غريب مي نواختند؛ درختاني که روي تنه آنها اشک شوق
    و عشق جاري بود و ريشه همتايانشان را سيراب مي کرد اين شهر جاي آدمهايي بود که قلب در چهره
    داشتند و درونشان به ظاهر نمايان بود آري جاي آدمهاي غريب نواز و دل سوخته همين شهر بود کودکاني
    کم سن و سال مي ديدم که که عروسک معشوقشان به دست گرفته و به دنبال عشق مي گشتند شهري که
    عقربه هاي زماني اش را انتظار رقم زده بود آشفتگاني که به روي پلاس پاره هايي مندرس سجده بر درگاه
    معبود کرده بودند تا شايد عشق سلب شده شان به خود باز گردند ديوانگاني که با جام خالي از عشق روزگار
    مي گذراندند قايق هايي به گل نشسته، رازهاي پنهان در قلبهاي عاشق و قاصدک هاي در حال پرواز ...
    خدايا اينجا کجاست؟شايد شهر صداقت،معرفت و وفا و يا هم شهر گدايان عشق........

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
    پسر به دختر گفت اگه یه روزی به قلب احتیاج داشته باشی اولین نفری هستم كه میام تا قلبمو با تمام وجودم تقدیمت كنم.دختر لبخندی زد و گفت ممنونم
    تا اینكه یك روز اون اتفاق افتاد..حال دختر خوب نبود..نیاز فوری به قلب داشت..از پسر خبری نبود..دختر با خودش میگفت :میدونی كه من هیچوقت نمیذاشتم تو قلبتو به من بدی و به خاطر من خودتو فدا كنی..ولی این بود اون حرفات..حتی برای دیدنم هم نیومدی...شاید من دیگه هیچوقت زنده نباشم.. آرام گریست و دیگر چیزی نفهمید...

چشمانش را باز كرد..دكتر بالای سرش بود.به دكتر گفت چه اتفاقی افتاده؟دكتر گفت نگران نباشید پیوند قلبتون با موفقیت انجام شده.شما باید استراحت كنید..درضمن این نامه برای شماست..!
    دختر نامه رو برداشت.اثری از اسم روی پاكت دیده نمیشد. بازش كرد و درون آن چنین نوشته شده بود:

سلام عزیزم.الان كه این نامه رو میخونی من در قلب تو زنده ام.از دستم ناراحت نباش كه بهت سر نزدم چون میدونستم اگه بیام هرگز نمیذاری كه قلبمو بهت بدم..پس نیومدم تا بتونم این كارو انجام بدم..امیدوارم عملت موفقیت آمیز باشه.(عاشقتم تا بینهایت)
    دختر نمیتوانست باور كند..اون این كارو كرده بود..اون قلبشو به دختر داده بود..
    آرام اسم پسر را صدا كرد و قطره های اشك روی صورتش جاری شد..و به خودش گفت چرا هیچوقت حرفاشو باور نكردم...

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ

6. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

حالمان بد نيست غم كم مي‌خوريم كم كه نه هرروز كم كم مي‌خوريم
    آب مي‌خواهم سرابم مي‌دهند عشق مي‌ورزم عذابم مي‌دهند
    خود نمي‌دانم كجا رفتم به خواب از چه بيدارم نگردي آفتاب؟
    خنجري بر قلب بيمارم زدند بيگناه بودم ولی دارم زدند
    __________________________________________________ _____
    قتل اين خسته به شمشير تو تقدير نبود ورنه هيچ از دل بي رحم تو تقصير نبود
    من ديوانه چو زلف تو رها مي کردم هيچ لايقترم از حلقه ي زنجير نبود __________________________________________________ _____
    شبي از عشق تو با پونه گفتم دل او هم براي قصه ام سوخت
    غم انگيز است تو شيداييم را به چشم خوش فهميدي و رفتي
    هر روز پسرکي فقير براي سير کردن قلبش سر کوچه اي به گدايي نگاهي مي نشست و دختري نجيب
    براي دفع هفتاد بلا صدقه اي مي انداخت در کاسه ي چشمانش .

ز کوچه هاي غمگين و مات و مبهوت دلم به تنهايي گذر کردم صدايي آشنا ولي
    غمگين از دورا دور پيدا بود کنجکاوانه در جستجوي صدا از پيچ و خم هاي کوچه
    گذشتم تا رد پايي که انگار تازه خلق شده بود يافتم دنبال رد پا را گرفتم که منتهي به
    گورستان شد نا اميد در کنار گوري گمنام نشستم و سرم را پايين انداخته گريستم
    ناگهان دستي بر شانه ام نشست سرم را بلند کردم چهره اي آشنا ديدم که زغم
    آشفته بود پرسيد به خاطر چه دنبالم آمدي فرياد زدم دوستت دارم اشک از گونه اش
    سرازير شد و گفت آرزو داشتم اين را در دنيا بشنوم نه حال که من در برزخ و تو در رويايي
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ
    شاگردی از استادش پرسيد: عشق چست؟ استاد در جواب گفت: به گندم زار برو و پر خوشه ترين شاخه را بياور. اما در هنگام عبور از گندم زار، به ياد داشته باش که نمی توانی به عقب برگردی تا خوشه ای بچينی! شاگرد به گندم زار رفت و پس از مدتی طولانی برگشت. استاد پرسيد: چه آوردی؟ و شاگرد با حسرت جواب داد: هيچ! هر چه جلو ميرفتم، خوشه های پر پشت تر ميديدم و به اميد پيدا کردن پرپشت ترين، تا انتهای گندم زار رفتم . استاد گفت: عشق يعنی همين! شاگرد پرسيد: پس ازدواج چيست؟ استاد به سخن آمد که : به جنگل برو و بلندترين درخت را بياور. اما به ياد داشته باش که باز هم نمی توانی به عقب برگردی! شاگرد رفت و پس از مدت کوتاهی با درختی برگشت . استاد پرسيد که شاگرد را چه شد و او در جواب گفت: به جنگل رفتم و اولين درخت بلندی را که ديدم، انتخاب کردم. ترسيدم که اگر جلو بروم، باز هم دست خالی برگردم. همين!!
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــ
    قتل اين خسته به شمشير تو تقدير نبود ورنه هيچ از دل بي رحم تو تقصير نبود
    من ديوانه چو زلف تو رها مي کردم هيچ لايقترم از حلقه ي زنجير نبود __________________________________________________ _____
    شبي از عشق تو با پونه گفتم دل او هم براي قصه ام سوخت
    غم انگيز است تو شيداييم را به چشم خوش فهميدي و رفتي
    شبی غمگین شبی بارانی و سرد
    مرا در غربت فردا رها کرد
    دلم در حسرت دیدار او ماند
    مرا چشم انتظار کوچه ها کرد
    به من می گفت تنهایی غریب است
    ببین با غربتش با من چه ها کرد
    تمام هستی ام بود و ندانست
    که در قلبم چه آشوبی به پا کرد
    و او هرگز شکستم را نفهمید
    اگر چه تا ته دنیا صدا کرد ..
    دل فروشی
    گفتمش دل می خری ؟
    پرسید چند؟
    گفتمش دل مال تو تنها بخند
    خنده کرد و دل زدستانم ربود
    تا به خود باز آمدم او رفته بود
    دل زدستانش روی خاک افتاده بود
    جای پایش روی دل جا مانده بود
    نیمه شب
    نیمه شب دور از تو من همراز مهتاب آمدم
    یعنی از روز اجل بیگانه با خواب آمدم
    گرمی آهم نیستان وجودم را بسوخت
    بسکه در هجران تو من با تب و تاب آمدم
    رسم باشد هر کس آرد ارمغانی از سفر
    من هم از سوی عدم همراه خوناب آمدم
    کعبه ام روی تو و محرابم ابروی تو بود
    کعبه را منظور کرده سوی محراب آمدم
    ای فلک یکدم مرا از رنج و غم معذور دار
    فانی ام در یاد او بیگانه با خواب آمدم
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ

7. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

يه دختر كوري تو اين دنياي نامرد زندگي مي کرد . اين دختره يه دوست پسري داشت كه عاشقه اون بود . دختره هميشه مي گفت: اگه من چشمامو داشتم و بينا بودم هميشه با اون مي موندم . يه روز يكي پيدا شد كه به اون دختر چشماشو بده . وقتي كه دختره بينا شد ديد كه دوست پسرش كوره . بهش گفت: من ديگه تو رو نمي خوام برو . پسره با ناراحتي رفت و يه لبخند تلخ بهش زد و گفت: مراقب چشماي من باش .

من پذیرفتم شکست خویش را پندهای عقل دور اندیش را
    من پذیرفتم که عشق افسانه است این دل درد آشنا دیوانه است
    می روم از رفتن من شاد باش از عذاب دیدنم آزاد باش
    چون که تو تنهاتر از من می روی آرزو دارم تو هم عاشق شوی
    آرزو دارم بفمی درد را معنی برخورد های سرد را

روزگاری اهل دنیا دلشان درد نداشت هر کسی غصه این را که چه می کرد نداشت
    چشمه صادقی از لطف زمین می جوشید خودمونیم زمین این همه نامرد نداشت
    دلی دارم چو مرغ پر شکسته چو کشتی بر لب دریا نشسته
    همه گویند عاشق تار بنواز صدا چون می دهد تار گسسته

روي تخته سنگي نوشته شده بود: اگر جواني عاشق شد چه کند؟ من هم زير آن نوشتم: بايد صبر کند براي بار دوم که از آنجا گذر کردم زير نوشته ي من کسي نوشته بود: اگر صبر نداشته باشد چه کند؟ من هم با بي حوصلگي نوشتم: بميرد بهتراست . براي بار سوم که از آنجا عبور مي کردم ، انتظار داشتم زير نوشته من نوشته اي باشد ، اما زير تخته سنگ جواني را مرده يافتم .

سر کلاس رياضي بود که استاد اومد و دو خط موازي کشيد خط پاييني نگاهي به خط بالايي کرد و عاشقش شد . خط بالايي هم نگاهي به خط پاييني کرد و تو دلش عاشقش شد ، در همين هنگام بود که استاد داد زد دو خط موازي هيچ وقت به هم نمي رسند .

وقتي به آسمون نگاه مي کني ، دوست داري کدوم ستاره مال تو باشه؟ به اوني که کم نور تره قانع باش چون اوني که پر نور تره رو همه نگاه ميکنن .

دخترک هميشه مي گفت: من براي نجابت وفا و زيباييت عاشق تو شدم . پسرک براي روز تولدش سه حيوان خانگي به او هديه داد ... اسب ، سگ و يک پرنده زيبا! تا دخترک خواست دليل اينکار را بپرسد ... پسرک رفته بود . براي هميشه ...

گفت: به من بگو چقدر دوستم داری؟
    گفتم:
    تو را به بلندی کوه‏ها ، پهنای دشت‏ها ، عمق دریاها و به زیبایی گل‏ها دوست دارم .
    تو را به اندازه‏ی تمام وجودت دوست دارم .
    زیرا هیچ‏کس را بدین‏سان دوست نداشته‏ام!
    با حسرت سری جنباند و گفت :
    متاسفم از اینکه نمی‏توانم حرف‏هایت را باور کنم
    زیرا
    قلب کوچک من تحمّل ، عشق بزرگ تو را ندارد .

غروب شد . خورشيد رفت . آفتابگردان به دنبال خورشيد می گشت . ناگهان ستاره چشمک زد . آفتابگردان سرش را پايين انداخت ... آخه گل ها هرگز خيانت نمي کنند .

کاش قلبم درد تنهایی نداشت ، چهره ام هرگز پریشانی نداشت ، برگهای آخر تقویم عشق حرفی از یک روز بارانی نداشت ، کاش می شد راه سرد عشق را بی اختیار پیمود و قربانی نداشت .

افسوس ... آن زمان که بايد دوست بداريم کوتاهي مي کنيم ، آن زمان که دوستمان دارند لجبازي مي کنيم و بعد ... براي آنچه از دست رفته آه مي کشيم .

دوستت داشتم ... يادت هست؟ گفتم دوستت دارم ... و تو گفتي کوچکي براي دوست داشتن ، رفتم تا بزرگ شوم ... اما آنقدر بزرگ شدم که يادم رفت دوستت دارم .

کودکي گفتند: عشق چيست؟
    گفت : بازي .
    به نوجواني گفتند: عشق چيست؟
    گفت : رفيق بازي .
    به جواني گفتند: عشق چيست؟
    گفت : پول و ثروت .
    به پيرمردي گفتند: عشق چيست؟
    گفت: عمر .
    به عاشقي گفتند : عشق چيست؟
    چيزي نگفت ، آهي کشيد و سخت گريست .

عشق مثه يه گنجيشك مي مونه ... اگه محكم بگيريش ميميره ... اگه شل بگيريش مي پره ... پس سعي كن يه طوري بگيريش كه آروم تو دستات خوابش ببره .

8. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

مي دوني چرا بين انگشتان دست فاصله هست؟ چون يه روزي يه دستي پيدا مي شه كه اين فاصله ها رو پر كنه .

وقتي که گفتي تا آخر دنيا باهات مي مونم اون موقع بود که فهميدم چرا مي گن دنيا دو روزه .

گفتم دوستت دارم نگاهي به من کرد و گفت: چند تا؟ دستام رو بالا آوردم و تمام انگشتهاي دستمو نشونش دادم اما اون به کف دستام نگاه مي کرد که خالي بود __________________________________________________ _____

به بازار سياه رفتم براي خريدن عشق . ولي در ابتداي ورودم روي كاغذي خواندم: در غرفه هوس بازان عشق را به حراج گذاشته اند به قيمت نابودي پاك بازان .

اي عشق مدد كن كه به سامان برسيم ، چون مزرعه ي تشنه به باران برسيم ، يا من برسم به يار و يا يار به من ، يا هردو بميريم و به پايان برسيم .

زرد است که لبريز حقايق شده است ... تلخ است که با درد موافق شده است ... شاعر نشدي وگرنه مي فهميدي پاييز بهاري است که عاشق شده است .
    عشق يعني خاطرات بي غبار دفتري از شعر و از عطر بهار . عشق يعني يك تمنا ، يك نياز ، زمزمه از عاشقي با سوز و ساز . عشق يعني چشم خيس مست او ، زير باران دست تو در دست او .

تو دنياي بچگي هر کي زودتر بگه دوست دارم برنده ست . ولي توي دنياي واقعي هر کي زودتر بگه دوست دارم بازنده ست .

همه ميگن آدم بايد براي رسيدن به عشقش از تموم دنيا بگذره ، ولي تو كه دنياي مني چطور ازت بگذرم؟

به تو يک صليب هديه کردم . گفتي: براي چيست؟ من که دوستت ندارم . گفتم: مگر آن نيست که صليب را به روي گور مي آويزند؟ گفتي: آري ... گفتم: پس آنرا بالاي قلبت بياويز که گورستان من است .

چقدر سخت است گل آرزوهايت را درباغ ديگري ببيني و هزار بار در خودت بشكني و آن وقت آرام زير لب بگويي: گل من ، باغچه ي نو مبارك .

سعي کن هيچ وقت عشق رو گدايي نکني چون هيچ وقت به گدا چيز با ارزشي نميدن .

اگه روزی آرزو کنم چیز دیگه ای باشم دلم می خواد اشک باشم که تو چشات متولد بشم رو گونه هات زندگی کنم و رو لبات بمیرم .

هيچ کس ويرانيم را حس نکرد... وسعت تنهائيم را حس نکرد... در ميان خنده هاي تلخ من... گريه پنهانيم را حس نکرد... در هجوم لحظه هاي بي کسي... درد بي کس ماندنم را حس نکرد... آن که با آغاز من مانوس بود... لحظه پايانيم را حس نکرد

باران نمي شوم که نگويي: با چه منتي خود را به شيشه مي کوبد تا پنجره را باز کنم و نيم نگاهي بيندازم ، ابر مي شوم که از نگراني يک روز باراني هر لحظه پنجره را بگشايي و مرا در آسمان نگاه کني .

اگه مي دونستي قطره ي بارون وقت دور شدن از ابرا چه حسي داشت ، اگه مي دونستي يه بندر وقت رفتن کشتي ها چه تنها مي شه ، اگه مي دونستي درخت کاج وقت پر کشيدن پرنده ها چه غمگين مي شه ، اگه مي دونستي که رفتنت چه آتشي بر جانم کشيد ، اون وقت اين قدر راحت نمي گفتي: خداحافظ !

هيچ چيز ويرانگرتر از اين نيست كه متوجه شويم ، كسي كه به آن اعتماد داشته ايم عمري فريبمان داده است .

گهگاهي که دلم مي گيرد پيش خود مي گويم آنكه جانم را سوخت ياد مي آرد از اين بنده هنوز؟

کاش می شد هیچ کس تنها نبود ، کاش می شد دیدنت رویا نبود ، من دعا کردم برای بازگشت ، دست های تو ولی بالا نبود ، گفته بودی که فردا می رسی ، کاش روز دیدنت فردا نبود .

شمع داني که دم مرگ به پروانه چه گفت؟
    گفت: اي عاشق بيچاره فراموش شوي ...
    سوخت پروانه ولي خوب جوابش را داد
    گفت: طولي نکشد نيز تو خاموش شوي ...

اگر سهم من از این همه ستاره فقط سوسوی غریبی است غمی نیست ، همین انتظار رسیدن شب برایم کافی است .

هر موقع خواستي از كسي جدا بشي ، يادت نره بهترين راه اينه كه بهش بگي براي هميشه خدانگهدار ، شايد طرف مقابلت ناراحت بشه و قلبش بشكنه ولي بهتر از اينه كه منتظرت بمونه .

9. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

کهنه فروش داد مي زنه: چراغ شکسته مي خريم ، کفشاي پاره مي خريم ، اسباب کهنه مي خريم ، بي اختيار داد مي زنم: آهاي آهاي کهنه فروش: قلب شکسته چطور اونم مي خري؟

به یاد داشته باش هر گاه دفتر محبت را ورق زدی و هرگاه زیر پایت خش خش بر گها را احساس کردی و هر گاه در میان ستارگان آسمان تک ستاره ای خاموش دیدی . برای یک بار در گوشه ای از ذهن خود ، نه به زبان بلکه از ته قلب نازنینت بگو: یادت به خیر .

گفتم: دوستت دارم ، گفتی: من هم . گفتم: عاشقت هستم ، گفتی: من هم . گفتم: تنها هستم ،گفتی: من هم . گفتم: می خواهم با تو باشم ،گفتی: من هم . گفتم: تا همیشه؟ سکوت کردی ...

خدايا اگر تو درد عاشقي را مي كشيدي تو هم زهر جدايي را به تلخي مي چشيدي
    اگر چون من به مرگ آرزو ها مي رسيدي پشيمان مي شدي از اينكه عشق را آفريدي

هميشه كسي رو براي دوستي انتخاب كن كه اونقدر دلش بزرگ باشه كه نخواي براي جا شدن تو دلش خودت رو كوچيك كني .

وقتی گفتم: دوستت دارم ، گفتی: چی؟ بلندتر ، نمی شنوم . حالا که میگم ازت متنفرم میگی خب بابا ، حالا چرا داد می زنی .

کنم هر شب دعایی که ز دلم بیرون رود مهرت
    ولی ...
    آهسته گویم الهی بی اثر باشد

آرزو دارم که قشنگترين گل سرخ دنيا را بچينم و بر برگ های آن قطره ايی از خون خود را بچکانم و آن را به محبوبم هديه کنم تا زمانی که گل را مي بويد نفسش خون مرا گرم کند .

ای کاش می دانستم چيست؟
    آنچه از چشم تو
    تا عمقِ وجودم جاريست

بچه بوديم دخترا عاشق عروسک بودن و پسرا عاشق مرداي قوي . بزرگ شديم دخترا عاشق مرداي قوي شدن و پسرا عاشق عروسک .

شبی غم با دل من گفتگو کرد مرا با چشمهایت روبرو کرد
    دلم می گفت هرگزعاشقت نیست ولی دست دلم را گریه روکرد

چه مغرورانه اشك ريختيم ... چه مغرورانه سكوت كرديم ... چه مغرورانه التماس كرديم ... چه مغرورانه از هم گريختيم ... غرور هديه شيطان بود و عشق هديه خداوند ... هديه شيطان را به هم تقديم كرديم و هديه خداوند را از هم پنهان كرديم .

مي‌خواهم آنقدر پير شوم تا مرا نشناسي . آن روز شايد به درد دل پيرمردي گوش دهی .

در گذری از شهر عشق رسمی این چنین دیدم ، مجنون ها به دار آویخته شده بودند و لیلی ها به چهارپایه های زیر پای آنها لگد می زدند .

هر روز پسرکي فقير براي سير کردن قلبش سر کوچه اي به گدايي نگاهي مي نشست و دختري نجيب براي دفع هفتاد بلا صدقه اي مي انداخت در کاسه ي چشمانش .

10. کاربر ویژه

امتیاز دستاورد:
    113
    حرفه:
    ♥ ♥
    وب سایت:

گفتمش همدم شبهایم کو؟ تاری از زلف سیاهش را داد
    گفتمش بی تو چه می باید کرد؟ عکس رخساره ی ماهش را داد
    وقت رفتن همه را می بوسید به من از دور نگاهش را داد
    یادگاری به همه داد و به من انتظار سر راهش را داد

به غم كسي اسيرم كه ز من خبر ندارد عجب از محبت من كه در او اثر ندارد
    غلط است هر كه گويد دل به دل راه دارد دل من ز غصه خون شد دل تو خبر ندارد
    می رسد روزی که بی من روزها را سر کنی می رسد روزی که تنها مرگ را باور کنی
    می رسد روزی که تنها در کنار قبر من شعرهای کهنه ام را مو به مو از بر کنی

هیچ کس لیاقت اشکهای تو را ندارد و کسی که چنین ارزشی را دارد باعث ریختن اشکهای تو نمی شود .

وقتی از مادر متولد شدم ... صدایی در گوشم طنین انداخت
    که بعد از این با تو خواهم بود
    به او گفتم: کیستی؟ گفت: غم
    فکر کردم غم عروسکی خواهد بود که من بعدها با او بازی خواهم کرد
    ولی بعدها فهمیدم که من عروسکی هستم در دستان غم

هرروز در انتظار فردائيم ، غافل ازاين كه امروز همان فردائيست كه ديروز درانتظارش بوديم .

عشق با یک لبخند شروع می شه ، با یک بوسه رشد می کنه و با اشک تموم می شه

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.